Ogólne

Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość zamówienia u was np. 5 dni diety ale rozłożone terminy dostawy na konkretne dni miesiąca nie następujące po sobie?
Tak. Wybrane dni należy zaznaczyć w kalendarzu podczas składania zamówienia.
Czym wyróżniamy się spośród innych firm działających we Wrocławiu?
Catering dietetyczny JakJesc.com jest wrocławską firmą istniejącą już od 2010 roku. Jesteśmy blisko naszych klientów, staramy się być elastyczni, mamy stałą załogę. W naszym cateringu bardzo dbamy o kontakt z klientem – od początku klientami opiekuje się dietetyk i właściciel – Magdalena Gdula. Posiłki dowożone są codziennie, pracujemy od niedzieli do piątku, mamy codzienne dostawy, stałych wrocławskich dostawców, nie używamy produktów mrożonych i przetworzonych.
Do kogo skierowana jest oferta cateringu dietetycznego JakJesc.com?
Nasza dieta skierowana jest do kilku grup odbiorców:
 • osoby, które mają nadwagę i chciałyby schudnąć
 • osoby, o prawidłowej wadze, które chciałyby prowadzić racjonalną dietę
 • osoby z alergiami pokarmowymi, którym zaproponowana dieto terapia pomoże w prawidłowym funkcjonowaniu
 • dla osób z problemami zdrowotnymi tj. cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, celiakia
 • dla dzieci z Zespołem Downa, autyzmem, ADHD u których dieta w znacznym stopniu determinuje funkcjonowanie
 • dla dzieci z zaburzeniami odżywiania
 • dla kobiet w ciąży, matek karmiących, kobiet starających się o dziecko
 • dla sportowców
Jak mogę zamówić zestaw próbny wege – fish?
Wystarczy przejść do formularza zamówienia i wypełnić swoje preferencje tj. zaznaczyć wybrany zestaw dietetyczny wraz z oznaczeniem – bez ryb, a także wege.
Na czym polega system rabatowy?
Nasz system rabatowy jest oparty na ilości dni zamówienia. Zamawiając większą liczbę dni, osiąga się wyższy rabat. Najwyższy możliwy rabat uzyskuje się przy zamówieniu powyżej 30 dni.

Diety

Co mogę pić na diecie?
W zależności od osoby rezultaty są różne, ale racjonalne tempo chudnięcia na naszej diecie mieści się w granicach od 0.5 do 1 kilograma w ciągu tygodnia u pacjentów bez chorób towarzyszących. Lepsze rezultaty są widoczne u pacjentów, którzy nie stosowali diet niezbilansowanych np. dieta Dukana, Kwaśniewskiego oraz u pacjentów, którzy regularnie uprawiają aktywność fizyczną i pamiętają o prawidłowym nawodnieniu organizmu.
Czy można zamówić zestaw próbny?
W naszej ofercie istnieje możliwość zamówienia Zestawu Próbnego – 1 dzień dowolnego Zestawu Dietetycznego. Należy jednak pamiętać, o trzydniowym terminie realizacji zamówienia.
Czy po zakończeniu diety powinienem przestrzegać jakichś zaleceń?
Oczywiście. Dla zachowania prawidłowej wagi należy przestrzegać regularności posiłków – maksymalnie 3 godzinnych odstępów między posiłkami. Bardzo ważne również aby zachować zasady, których przestrzegamy w naszej firmie dotyczące składu diety:
 • wyeliminowanie cukrów prostych, produktów przetworzonych
 • wzbogacenie diety o oleje roślinne dodawane na zimno
 • ograniczenie produktów bogatych w tłuszcze nasycone
 • pieczenie beztłuszczowe, gotowanie na parze, grillowanie, duszenie zamiast smażenia
 • stosowanie węglowodanów pełnoziarnistych i chudego białka
 • picie ok. 2,5 l płynów dziennie
Czy prowadzą państwo catering dietetyczny dla osób z WZJG (wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego) opierający się na diecie ubogoresztkowej, lekkostrawnej?
W ramach naszych usług realizujemy różne diety, jednak każda współpraca poprzedzona jest konsultacją z naszym dietetykiem. Zapraszaszmy do kontaktu telefonicznego.
Czy stosując się do Waszych zaleceń i menu mam szansę na poprawienie sylwetki?
Korzystając z usług naszej firmy można osiągnąć prawidłową wagę w określonym czasie, co korzystnie wpływa na zdrowie, samopoczucie, a także wygląd zewnętrzny. Dla zwiększenia efektu wizualnego, a także dla zachowania sprawności fizycznej na wysokim poziomie, zalecamy poza prawidłowym odżywianiem, uprawianie aktywnego trybu życia.
Czy w swojej ofercie macie dietę wegetariańską i wegańską?
Tak. W ankiecie należy wpisać produkty zwierzęce jako produkty, które musimy eliminować w diecie.
Jakie są rezultaty diety redukcyjnej / odchudzającej?
W naszej firmie mamy 2 możliwości dostawy: – w godzinach wieczornych w dzień poprzedzający dostawę – dostawy te są najczęściej realizowane do miejsc znacznie oddalonych od centrum i miejscowości przyległych (Byków, Brzezia Łąka, Kiełczów, Ramiszów, Tyniec Mały, Wysoka) – w godzinach porannych – na terenie Wrocławia codziennie dostarczamy nasze Zestawy od godziny 4:30 do godziny 10:30.
Który zestaw dietetyczny powinienem wybrać?
W wyborze Zestawu dietetycznego oraz jego kaloryczności doradza nasz dietetyk Magdalena Gdula. Wybór zależy od wielu czynników – tj. od wagi pacjenta, płci, wzrostu, wieku, stylu życia, aktywności fizycznej oraz celu, w jakim stosujemy dietę – racjonalne żywienie, utrata wagi, dieto terapia w chorobach związanych z układem pokarmowym lub alergia pokarmowa.
W jaki sposób spożywać posiłki?
Posiłki są oznakowane na dwa sposoby:
 • zielone naklejki z nazwą posiłku – są to posiłki do spożycia w temperaturze pokojowej, należy je spożyć bezpośrednio po wyjęcie z lodówki
 • pomarańczowe naklejki z nazwą posiłku – te posiłki przed spożyciem należy podgrzać w temperaturze maksymalnej do 120°C w piekarniku lub kuchence mikrofalowej. Pojemnik umieszcza się w całości – należy przekłuć jedynie wieczko z foli, tak aby gorące powietrze miało ujście.
Witam serdecznie. Czy w ramach waszych ofert można bezpośrednio także umówić się z dietetykiem?
Niestety nie. Nasz dietetyk jest obecny przy tworzeniu menu, a także wpiera Państwa wiedzą telefonicznie. Kontakt do naszego kuriera, znajdą państwo w zakładce Kontakt

Doręczenia posiłków

Czy dostarczacie zestawy w dni wolne od pracy?
W dni wolne dostawy realizowane są zazwyczaj na 2 dni, razem z dostawą cateringu z dnia poprzedniego dostarczamy zestaw Świąteczny. W okresie Wielkanocy, Bożego Narodzenia i Sylwestra nasza firma nie dostarcza posiłków.
Czy istnieje możliwość zawieszenia diety na okres urlopu ?
Oczywiście, pozostałe posiłki będą do wykorzystania po urlopie. Istotne jest, aby przed wyjazdem skontaktować się z naszym dietetykiem, aby pomógł w doborze i dostosowaniu posiłków w tym szczególnym okresie, tak aby nie zaburzać dotychczasowych sukcesów dietetycznych.
Czy można anulować dostawy posiłków i zmieniać adres dostawy ?
Dostawy można anulować lub zmieniać ich adres do godziny 10 dnia poprzedzającego dostawę – takie zestaw jest przekładany na dzień wybrany przez Państwa, a godzina dostaw ustalana indywidualnie.
Jak wyglądają dostawy na weekend ?
Na sobotę i niedzielę dostarczamy wszystkim naszym klientom Zestawy w piątek wieczorem – kurier każdorazowo kontaktuje się z klientami i indywidualnie ustala godziny.
W jakich godzinach kurierzy dostarczają posiłki ?
W naszej firmie mamy 2 możliwości dostawy: – w godzinach wieczornych w dzień poprzedzający dostawę – dostawy te są najczęściej realizowane do miejsc znacznie oddalonych od centrum i miejscowości przyległych (Byków, Brzezia Łąka, Kiełczów, Ramiszów, Tyniec Mały, Wysoka) – w godzinach porannych – na terenie Wrocławia codziennie dostarczamy nasze Zestawy od godziny 4:30 do godziny 10:30.
W zamówieniu jakie właśnie złożyłem nie ma takiego punktu dotyczącego godziny doręczenia- nie wiem kiedy będę dostawał zestaw ?
Godziny doręczeń są ustalane bezpośrednio z klientem. Po złożeniu zamówienia, nasi konsultanci kontaktują się telefonicznie w celu przekazania szczegółów dotyczących korzystania naszych usług oraz ustalenia godzin doręczeń.
Witam, czy jest możliwość wykupienia posiłków 3 razy w tygodniu (np. co tydzień od środy do piątku)?
Tak, nasze posiłki doręczamy zgodnie z zapotrzebowaniem klientów niezależnie od liczby dni w tygodniu
Witam, czy można u Państwa zamówić zestaw tylko na sobotę i niedzielę?
Tak, nasze zestawy dietetyczne oferujemy naszym klientom niezależnie od dnia tygodnia.

Przygotowywanie posiłków

Czy uwzględniacie ewentualne produkty, których dana osoba nie toleruje?
Nasza dieta jest elastyczna, eliminujemy produkty nie lubiane przez klienta lub produkty, które dana osoba źle toleruje. W zamian za te produkty wzbogacamy dietę w inne sezonowe produkty, tak aby dieta nadal była prawidłowo zbilansowana i urozmaicone.
Na czym polega system pakowania posiłków?
Nasze posiłki pakowane są w postaci schłodzonej do jednorazowych pojemników z atestem do stosowania w żywności, potem są zgrzewane w pakowarce i wycinane, tak aby mogły być bezpiecznie transportowane oraz podgrzewane. Folia oraz pojemniki są przeznaczone specjalnie do żywności i mają wszystkie atesty, w tym m.in. gwarancję bezpieczeństwa podczas podgrzewania do 120°C.
W jakich warunkach przygotowywane są posiłki w Cateringu JakJesc.com?
Nasza firma dysponuje własną kuchnią cateringową o powierzchni 160 m² . Możemy pochwalić się nowoczesnym sprzętem m.in. Zestaw do sous-vide, nowoczesna chłodnia, szybko-schładzarka, piece konwekcyjno – parowe, piec chlebowy, makaroniarka, grill żeliwny, pakowaczka próżniowa, pakowarka pojemników. W grudniu 2014 roku zakończyliśmy trwający 8 miesięcy remont. W kuchni o smak potraw i najwyższą jakość dba szef kuchni.